Aparat Sony A6300 z pozoru wygląda jak poprzednik, jednakże posiada on całkowicie inne i ulepszone wnętrze. Sony A6300 posiada zaawansowany tryb filmów 4K, matrycę APS-C, a także najszybszy na świecie AF z 425 punktami, które bazują na detekcji fazy. Jakie fakty na temat tego modelu warto jeszcze poznać? Przedstawiamy je w tym artykule – zapraszamy do lektury!

Wygląd zewnętrzny aparatu Sony A6300

Z zewnątrz aparat Sony A6300 posiada podobny wygląd jak swój poprzednik i inne aparaty Sony. Korpus został w całości wykonany z magnezu, grip z przodu został ulepszony i ma on ułatwiać trzymanie aparatu. Dodatkowo, aparat posiada opcję przypisania indywidualnie funkcji do 9 przycisków rozmieszczonych na obudowie.

Parametry Sony A6300

Model A6300 posiada matrycę Exor CMOS o rozmiarze APS-C oraz rozdzielczości 24,2 megapiksela, która bardzo dobrze współgra z procesorem obrazu BIONZ X. Takie połączenie umożliwia fotografowanie przy czułości w zakresie ISO 150 – 51200 (do ISO 25600 dla filmów) oraz maksymalną prędkość 11 kl./s z jednostajnym i nieustającym autofokusem oraz śledzeniem ekspozycji.

Sony A6300 – rozdzielczość 4K

Sony A6300 umożliwia rejestrowanie wewnętrzne obrazu w rozdzielczości 4K w formacie Super 35mm. Nagrywanie w 4K przebiega wszystkimi pikselami na matrycy przy zachowaniu przepływności 100 Mb/s. Co więcej, można wybrać również do filmowania tryb Full HD przy zwolnionym tempie 120 kl./s (100 Mb/s).

Ten aparat posiada w swojej ofercie również korekcję krzywej gamma S-Log3 oraz przestrzeni S-Gamut. Dzięki temu ma być możliwa sytuacja, w której zakres dynamiczny obrazu, który jest przystosowany do obróbki, ma wynieść aż 14 EV. Jest także w A6300 funkcja focus peaking oraz wbudowany mikrofon stereofoniczny, a oprócz tego także gniazdo HDMI oraz minijack na podłączenie zewnętrznego mikrofonu.

Aparat Sony A6300 to model, który zadowoli wymagające osoby. Posiada on wiele funkcji umożliwiających fotografowanie na wysokim poziomie. Przed dokonaniem zakupu warto jednak sprawdzić, czy aktualna cena za ten sprzęt nam odpowiada.

Give a Comment